młoda dziewczyna z pięknymi włosami naciąga z uśmiechem granatową czapkę na oczy

źródło: cosmopolitan.pl

Żadna z nas nie chce mieć cienkich i oklapniętych włosów. To fakt. Każda z nas marzy o bujnej fryzurze niczym z reklamy szamponu do włosów. To drugi fakt. Trzecim zaś faktem jest to, że niestety nie każdą z nas matka natura obdarowała gęstymi i mocnymi włosami. Spokojnie! To jeszcze nie koniec świata. Istnieje kilka sprytnych trików, dzięki którym cienkie włosy nagle stają się gęstsze. I nie mam tu wcale na myśli sztucznych doczepów. Im mówimy głośne nie! W takim razie, w jaki sposób dodać objętości włosom i sprawić, aby optycznie wyglądały na gęstsze?

  1. Ostrożnie z odżywkami do włosów

O tym, że włosy należy odżywiać wie każda z nas. I każda z nas pilnuje, aby sumiennie nakładać na głowę odżywkę. Niestety, niektóre z nas, czynią to aż nadto sumiennie i przesadzają zarówno z ilością odżywki, jak i częstotliwością jej stosowania. Nakładanie na włosy zbyt dużych ilości odżywki przynosi zupełnie odwrotne efekty od tych pożądanych. Włosy pod nadmiarem preparatu odżywczego stają się ciężkie i przez to wyglądają na oklapnięte. Wygląda to tak, jakby tych włosów było co najmniej o połowę mniej. Jeśli chcecie mieć bujniejszą fryzurę, uważajcie na ilość nakładanego na głowę kosmetyku. Możecie też tradycyjne odżywki zamienić na te w sprayu. Są zdecydowanie lżejsze i mniej obciążające dla włosów.

młoda kobieta myje włosy pod prysznicem

źródło: polki.pl

  1. Złota zasada suszenia włosów – zawsze głową do dołu

Suszenie włosów z głową pochyloną w dół to chyba jeden z najłatwiejszych i najskuteczniejszych trików na bujniejszą fryzurę. Tego typu zabieg genialne podwaja objętość włosów i sprawia, że te są ładnie podniesione u nasady. Zamiast więc tradycyjnego suszenia mokrych włosów, pochylcie głowę do dołu i dopiero wtedy rozpocznijcie suszenie.

dziewczyna z bardzo długimi włosami na spuszczoną głowę i suszy cienkie włosy suszarką

źródło: styloly.com

  1. Sprytny trik – cieniowanie włosów

Na oklapnięte i cienkie włosy na pewno pomocna będzie wizyta u fryzjera. Nie jest przecież tajemnicą, że bardzo często kluczem do sukcesu jest idealnie dopasowana fryzura. Jeżeli macie bardzo cienkie włosy, zdecydujcie się na pocieniowanie ich. Taki zabieg fryzjerski zwiększy objętość włosów i pozwoli uzyskać efekt bujniejszej fryzury. No i przy okazji jest modny! Podobny efekt zapewni skrócenie włosów. Dłuższe włosy zazwyczaj wyglądają na cieńsze. Krótka fryzurka sprawi, że włosów nagle przybędzie!

fryzjer rozczesuje blond końcówki przed podcięciem cienkich włosów

źródło: kosmetyczne-pokusy.blogspot.com