Skuteczne i sprawdzone sposoby na ból gardła

źródło: zdrowie.dziennik.pl

Ból gardła może dopaść każdego. Czasami oznacza anginę, czasami zapalenie migdałków, a czasami zwykłą infekcję sezonową. Bez względu na pochodzenie, potrafi paraliżować i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Ból gardła to dyskomfort i gorsze samopoczucie. Najczęściej występuje razem z kłuciem, drapaniem i pieczeniem. Potrafi być tak dotkliwy, że mówienie czy przełykanie śliny sprawiają ogromne trudności. Całe szczęście istnieje szereg skutecznych sposobów na dokuczliwy ból gardła. Obecnie dostępnych jest wiele skutecznych środków farmakologicznych, jak np. Inovox na gardło, które łagodzą ból, eliminują dyskomfort i podnoszą komfort życia.

Inovox na gardło

Inovox na gardło to nowość na rynku. Czym wyróżnia się na tle innych? Przede wszystkim ekspresowym działaniem, a także innowacyjnym składem, który stanowi połączenie aż 3 substancji, które działają znieczulająco i antyseptycznie, a więc odkażająco. Inovox na gardło najpierw znieczula tak, by przynieść pożądaną ulgę, a następnie przechodzi do walki z wirusami i bakteriami odpowiedzialnymi za powstanie infekcji. Lek dostępny jest w trzech przyjemnych smakach: pomarańczowym, miętowym oraz miodowo-cytrynowym.

lek na ból gardła opakowanie inovox express

Domowe sposoby na ból gardła

1. Chcąc zapewnić sobie ulgę w bólu gardła, warto zastosować również sprawdzone domowe sposoby. Wśród nich polecam Wam płukanie gardła wodą z solą lub płukanie gardła wodą z octem jabłkowym. Dobrze sprawdzą się też płukanki z szałwii, rumianku lub kory dębu. Takie płukanki wspomogą organizm w eliminacji bakterii, złagodzą ból i przyniosą znaczną ulgę. Dodatkowo odkażą gardło.

2. Walcząc z infekcją należy zadbać o przyjmowanie dużych ilości płynów. Nawet jeśli przełykanie sprawia ból, warto się zmusić. Brak płynów spowoduje wysuszenie śluzówki i tym samym tylko pogłębi dyskomfort. Nienawilżone gardło będzie jeszcze bardziej bolało i piekło. Polecam herbatki ziołowe zawierające kwiat lipy, kwiat czarnego bzu i maliny. Mają one działanie przeciwzapalne, dzięki czemu likwidują bakterie i wirusy i przyspieszają proces zdrowienia.

3. Dobrym rozwiązaniem na ból gardła jest też miód. Najbardziej polecany przy infekcjach jest miód lipowy. Ale uwaga! Miodu nie wolno dodawać do gorących herbat i bardzo ciepłej wody. Aby w pełni wykorzystać jego właściwości należy rozpuścić go w przegotowanej i przestudzonej wodzie, a jej temperatura nie powinna być wyższa niż 40 stopni C.