Pokój nastolatki: łóżko na antresoli

Warto dobrze wykorzystać przestrzeń w pokoju, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Jeśli szykuje ci się zmiana mebli, pomyśl jak ją dobrze zagospodarować i dostosować do swoich potrzeb.

Rama łóżka na antresoli z blatem

Rama łóżka na antresoli z blatem (www.ikea.com)

Pomyśl o łóżku na antresoli, z biurkiem pod spodem. Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet. Daszek nad biurkiem można fajnie wykorzystać do zawieszania bibelotów – i tych , które musza być pod ręką, i tych, które mają fajnie wyglądać. W razie potrzeby łatwo można zasłonić całą przestrzeń pod spodem narzucając na konstrukcję jakąś zasłonę albo odpowiednio duży element pościeli. Choćby po to, żeby można sobie było spokojnie posiedzieć do późna z lampką czy laptopem bez obawy, że będzie świecić innym po oczach.

Odjazdowe jest też to, że jak się śpi wysoko i mama wchodzi do pokoju, to nie od razu nas widzi. Jej wzrok sięga tylko brzegu łóżka, pod ścianą można sobie coś zachomikować. A mama już nie taka zwinna zresztą, pewnie rzadko jej się będzie chciało wchodzić po drabinie. Nie ma to jak prywatność! Poza tym genialne w tym łóżko-biurku jest to, że zajmuje mało podłogi, więc zostawia więcej przestrzeni na imprezowanie. W końcu jak przyjdzie do nas trochę znajomych, to każdy centymetr kwadratowy się liczy! Chyba nie da się lepiej zaoszczędzić podłogi.