Pokój młodzieżowy – aranżacje, inspiracje

Pokój nastolatki przeważnie jawi się jako mało twórczy nieład, który przyprawia rodziców o palpitację serca. Własny pokój jest jednak strefą prywatną młodego człowieka i moim zdaniem nie należy w nią ingerować. Można jednak odpowiednio go zaaranżować, dzięki czemu nastolatka będzie łatwiej dbać o czystość i pilnować porządku.

Każdy potrzebuje przestrzeni, niestety zwykle mamy skromne warunki mieszkaniowe. Nie ma jednak co załamywać rąk, trzeba tylko zająć się odpowiednim dobraniem mebli. Dobrym rozwiązaniem jest antresola w pokoju lub zakup specjalnego łóżka, pod którym będzie znajdowało się biurko komputerowe i szafki.Łóżko na antresoli to sposób na powiększenie rozmiarów pokoju.

łóżko piętrowe w pokoju młodzieżowym

 

Młodzież dysponuje nadmiarem energii, który sprawa, że czasem bywa nieznośna. Ponieważ nuda jest idealnym stanem umysłu dla powstawania głupich pomysłów, to należy z nią bezwzględnie walczyć. Ławka do ćwiczeń, mini kosz albo worek treningowy mogą nie tylko pomóc w zwalczeniu nudy, ale również zachęcić nastolatka do rozprostowania kości po męczącym dniu przed komputerem…Warto więc pomyśleć o aranżacji pokoju dla aktywnych nastolatków.

 

łóżko na antresoli w pokoju młodzieżowym

 

Młodzież lubi przebywać z młodzieżą… Kanapa jest idealnym miejscem na młodzieżowe posiadówki. Jest też funkcjonalna, rozkładana sofa może posłużyć jako dodatkowe miejsce do spania dla gości.

pokój dla nastolatki

 

Młody człowiek nie ma czasu, bo wszystko robi na ostatnią chwilę. Żeby pomóc mu w porannym ubieraniu i zachęcić do wieszania ubrań trzeba postarać się o maksymalnie funkcjonalne szafy i wieszaki. Młodemu człowiekowi powinno się bardziej opłacać powiesić na nich ubranie niż rzucić je w kąt, w którym będzie ich potem musiał szukać.

funkcjonalny wieszak na ubrania

 

Na koniec skoro piszemy o nastolatkach, chciałbym pokazać to, co tak naprawdę większość z nich chciałaby, aby znajdowało się w ich pokoju (choć może bardzie tyczy się to płci męskiej). Młody człowiek może żyć bez szafy, spać na materacu na podłodze, ale musi mieć odpowiednie stanowisko do ciężkiej codziennej pracy….

biurko do pokoju młodzieżowego