Kompletujemy wyprawkę dla psa

wyprawka dla psa - koszyczek z kocykiem w którym śpi szczeniaczek

Decyzja podjęta – lada moment przywieziecie do domu nowego członka rodziny. Brawo! To będzie jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Posiadanie psa w domu to wielkie szczęście. Trzeba jednak pamiętać, że posiadanie psiaka w domu to także duża odpowiedzialność. Decyzja o przyjęciu pupila do swojej rodziny wiąże się z szeregiem obowiązków, którym trzeba podołać. Przede wszystkim należy przygotować się do tego w odpowiedni sposób. Na pierwszy ogień powinna pójść wyprawka dla psa (kliknij). Co dokładnie musi zawierać?

Legowisko

Wyprawka dla psa nie musi być jakoś szczególnie wymyślna i bardzo droga. Nawet nie powinna taka być, jeśli szykujemy ją dla szczeniaka. Maluchy mają to do siebie, że lubią wszystko gryź. Szkoda więc inwestować w drogie gadżety, jak i tak zostaną po nich strzępy. Jeśli chodzi o legowisko, to na początek w zupełności wystarczy stary materac okryty kocem. Profesjonale posłanie lepiej zakupić wtedy, gdy szczeniak wyrośnie z gryzienia. Dobrym pomysłem są legowiska z miękkimi brzegami, jak np. te typu ponton.

Miski

Wyprawka dla psa musi zawierać także miski na wodę i jedzenie. Warto zdecydować się na miski metalowe, których szczeniak nie pogryzie i nie zniszczy. Takie miski są też łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Smycz i obroża

Nieodłącznym elementem wyprawki dla psa jest obroża i smycz. Obroża powinna być wykonana ze skóry lub lekkiego nylonu. Lepiej zrezygnować z obroży metalowej. Może ona powodować niemiłe otarcia i dyskomfort. Jeśli chodzi o smycz, to dobrze spiszą się modele wykonane z taśmy lub liny. Zazwyczaj młodemu psu wystarczy najprostsza smycz o długości od 1 do 2 metrów. Potem, gdy szczeniak dorośnie, warto kupić smycz automatyczną z regulowaną długością.

Zabawki

Kompletując wyprawkę dla pupila nie można zapomnieć o zabawkach. Szczególnie małe pieski ich potrzebują. Zabawa trenuje bystrość umysłu, pomaga budować więzi i właściwe relacje między psem i jego właścicielami. Zabawa wpływa także na prawidłowy rozwój szczeniaka. Warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów zabawek tak, aby piesek zbyt szybo się nimi nie znudził. Dobrze sprawdzą się zabawki piszczące, kule na smakołyki, piłki, sznury do przeciągania itp. Dobrym rozwiązaniem będą też gumowe piłeczki, za którymi psiak będzie mógł biegać i które będzie mógł gryźć. Warto zakupić także gryzaki spożywcze: suszone uszy, ogony, kości z prasowanej skóry.