Jak połączyć się z WiFi w laptopie?

źródło: orange.pl

źródło: orange.pl

W dzisiejszych czasach wszystko (lub prawie wszystko) odbywa się przez Internet i w Internecie. Wirtualne życie z dnia na dzień zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę. Internet ułatwia nam komunikację z drugim człowiekiem i naukę. Pozwala poznać wielu ciekawych ludzi i otwiera okno na świat. Co by nie mówić – bez Internetu ani rusz!

Posiadanie Internetu nie jest dziś problemem. Atrakcyjne oferty znanych i lubianych sieci komórkowych tylko ułatwiają nam założenie Internetu w domu. Jeśli już zdecydujemy się na wprowadzenie nowoczesnych technologii do naszego domu, stajemy przed jednym głównym dylematem – jak połączyć się z wifi? Okazuje się, że wcale nie jest to takie trudne, jak z pozoru się wydaje (sprawdź).

Połączenie z Internetem można nawiązać w systemie PS4™ za pomocą kabla sieciowego (połączenie przewodowe) lub sieci Wi-Fi (połączenie bezprzewodowe). Oczywiście wygodniejszym rozwiązaniem jest połączenie wifi, które nie ogranicza nas do siedzenie przy gniazdku, do którego podłączony jest kabel. Jak połączyć się z wifi? Wystarczy tylko przejść kilka kroków i gotowe. Oto krótki poradnik:

  1. jak połączyć się z wifi w laptopieW prawym dolnym rogu ekranu widnieje ikona sieci – klikamy na nią
  2. Wybieramy SSID (nazwa sieci bezprzewodowej), które znajdziemy na naklejce zakupionego modemu. Wciskamy przycisk „połącz”
  3. Wprowadzamy klucz sieciowy z naklejki na modemie, a następnie klikamy „ok”
  4. Na sam koniec ponownie klikamy na ikonę sieci. Teraz powinna nam się wyświetlić sieć, z którą jesteśmy połączeni, a przy okazji również inne sieci, które znajdują się w pobliżu i są dostępne.

Tylko tyle i aż tyle. Prawda, że proste? Od teraz możemy już swobodnie surfować po sieci, ile tylko chcemy! 🙂