Jak i czym golić męski zarost?

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Mimo, że brody są w tym sezonie szalenie modne, to jednak wciąż duża część panów nie nosi jej. Prawda jest taka, że nie noszenie brody wymaga więcej zachodu, aniżeli posiadanie brody. Dlaczego? Bo wbrew pozorom, zachowanie idealnie gładkiej skóry nie jest takie proste jak się wydaje. Bardzo często zwykłe golenie pozostawia po sobie nieestetyczne ślady w postaci krostek i podrażnień. Jak się golić i czym się golić, żeby uniknąć dyskomfortu? O tym w dzisiejszym poście!

Na początek – przygotuj skórę do golenia

Wielu mężczyzn zabierając się do usuwania zarostu, popełnia ten sam błąd – zapomina o odpowiednim przygotowaniu skóry do „zabiegu”. A prawda jest taka, że dobrze przygotowana (czytaj zmiękczona i zrelaksowana skóra) jest bardziej podatna na usuwanie zarostu i mniej podatna na podrażnienia.

Jak przygotować skórę do golenia? Po prostu myjąc ją pianką lub żelem do mycia twarzy i spłukując ciepłą wodą. Tylko tyle i aż tyle, aby uniknąć podrażnień. Umycie skóry odpowiednim do tego kosmetykiem nie tylko oczyści ją z nadmiaru tłuszczu, ale także wszelkich zanieczyszczeń. Sprawi, że ta stanie się miękka i rozluźniona.

Przejdźmy do sedna – golenie

Nawilżający żel do golenia NIVEA

Nawilżający żel do golenia NIVEA

Usuwanie zarostu zawsze rozpoczynaj od nałożenia kosmetyku do golenia. Może to być pianka, a może być żel do golenia o właściwościach nawilżających np. Nivea ( sprawdź ). Taki kosmetyk nie tylko zapewni odpowiedni ślizg ostrzom maszynki, ale także ochroni skórę przed mikrozacięciami i podrażnieniami. Dodatkowo zadba o właściwe jej nawilżenie w trakcie golenia.

Wielu mężczyzn unika pędzla do nakładania preparatu golącego. I niepotrzebne. Preparaty takie, jak pianki czy żel do golenia, łatwiej i dokładniej rozprowadzą się na skórze, jeśli nałożysz je przy pomocy profesjonalnego pędzla. Przecież jego użycie nie jest problematyczne, prawda?

Pamiętaj, aby po nałożeniu preparatu do golenia chwilę odczekać tak, aby zarost miał szansę nieco zmięknąć. Dopiero po chwili możesz przejść do działania. Golenie zawsze rozpoczynaj od partii miękkiego zarostu, który znajduje się na szyi i policzkach. Dopiero później zabierz się za usuwanie zarostu z takich partii, jak podbródek, okolice pod nosem i wokół ust.

Na koniec – pielęgnacja skóry po goleniu

Każde usuwanie zarostu zakończ dokładnym spłukaniem z twarzy resztek kosmetyku golącego. Następnie wklep w skórę kosmetyk o działaniu łagodzącym i nawilżającym. Odpowiednio dobrany, pomoże zapobiec nieprzyjemnym podrażnieniom.

Jeśli masz skórę wrażliwą – unikaj kosmetyków na bazie alkoholu, które wysuszają skórę i wzmagają podrażnienia. Zamiast nich sięgaj po kosmetyki (balsamy kremy, wodę) na bazie wyciągów roślinnych.