Jak dbać o skórę twarzy mężczyzn?

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Czasy, kiedy tylko panie dbały o swoją urodę, dawno już minęły. Współcześni mężczyźni nie boją się sięgać po preparaty pielęgnujące skórę. Co więcej – coraz chętniej poddają się także rozmaitym zabiegom pielęgnacyjno-upiększającym. Mam wrażenie, że nowoczesny mężczyzna jest bardzo świadomy tego, jak ważna dla dobrego samopoczucia i wyglądu jest właściwa pielęgnacja skóry. Nowoczesny mężczyzna wie, że atrakcyjny wygląd, a co za tym idzie, również piękna i zadbana skóra jest dziś najlepszą wizytówką.

Porzućmy więc utarte gdzieś, kiedyś stereotypy, że mężczyznom nie wypada chodzić do kosmetyczki i stosować kosmetyków. Wbrew pozorom, męska skóra nie potrzebuje wiele do szczęścia. Wystarczy jej dobre oczyszczanie i solidne nawilżanie. I tyle.

W pielęgnacji męskiej skóry należy pamiętać o jednym – aby do jej oczyszczania i nawilżania nie stosować kosmetyków żony, narzeczonej czy siostry. Męska skóra wymaga męskiego podejścia, a więc kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn. Dlaczego? Na pewno nie dlatego, że my kobiety jesteśmy chytre i nie lubimy dzielić się naszymi kosmetykami, ale dlatego, że kobieca skóra znacznie różni się od skóry męskiej.

Oczyszczanie męskiej skóry

Oczyszczanie skóry to niezaprzeczalnie podstawa codziennej pielęgnacji. Przy obecnym wachlarzu kosmetyków dla mężczyzn, tradycyjne mydło w kostce i woda odchodzą w niepamięć. Ich miejsce od kilkunastu lat zajmują profesjonalne pianki lub żele do mycia twarzy. Właściwie dobrane preparaty myjące nie tylko pomogą pozbyć się nagromadzonych w ciągu dnia zanieczyszczeń, ale także odświeżą skórę, zapewnią jej właściwy poziom nawilżenia i przygotują do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Nie wiem czy wiecie, ale dobrze oczyszczona skóra twarzy znacznie ułatwia golenie zarostu. Żel lub pianka zmiękcza zarost, przez co sprawia, że maszynka lepiej sobie radzi z zarostem, nawet tym bardzo opornym.

Doskonałym uzupełnieniem codziennego oczyszczania skóry twarzy jest wykonywanie raz w tygodniu peelingu. Preparaty peelingujące pomagają pozbyć się starego naskórka, przez co skóra wygląda na bardziej wypoczętą i świeżą. Ma też ładniejszy koloryt i jest wyraźnie gładsza.

Nawilżanie męskiej skóry

Krem dla mężczyzn Nivea Active Age

Krem dla mężczyzn Nivea Active Age

Bez względu na to, czy mężczyzna właśnie się ogolił, czy też nie, jedno pozostaje niezmienne – obowiązek nawilżenia skóry. Obecnie na rynku dostępne są rozmaite kremy dla mężczyzn o właściwościach nawilżających. Dobrze jest sięgnąć po krem, który nie tylko nawilży skórę, ale także zredukuje zmarszczki, wygładzi twarz i wspomoże naturalną odnowę komórek. Wśród produktów, na które warto zwrócić uwagę są kremy dla mężczyzn oferowane przez Nivea.

Panom, którzy mają problem z podrażnieniami po goleniu, dodatkowo poleca się balsamy po goleniu o właściwościach nawilżających. Balsamy świetnie nawilżają skórę po goleniu, a także delikatnie ją regenerują.

W pielęgnacji męskiej twarzy dobrze jest nie stosować wód po goleniu, które w swoim składzie zawierają alkohol. Takie preparaty mogą tylko pogorszyć kondycję skórę i przyczynić się do jej przesuszenia. Jeśli nie wiecie, po jakie kosmetyki sięgać, zawsze wybierajcie nawilżające kremy dla mężczyzn ( tutaj ) . One będą lekiem na całe „zło”.