Jak dbać o buty lakierowane

buty lakierowane pielęgnacja

Lakierki to obuwie zarezerwowane na wyjątkowe okazje. Za sprawą nietuzinkowego połysku, stanowią gustowny dodatek do eleganckich stylizacji. Lakierowane obuwie potrafi dodać smaczku każdej – nawet bardzo prostej stylizacji. Mężczyźni najczęściej sięgają po lakierki do garnituru – idąc na bankiet lub wytworną kolację. Kobiety uwielbiają lakierowane szpilki w parze z małą czarną. Dzięki połyskującym butom nie muszą już kombinować z wymyślnymi dodatkami. Ale czy wiemy, jak dbać o lakierowane obuwie?

Jak pielęgnować lakierki?

Wbrew pozorom, dbanie o lakierki nie jest tak skomplikowane, jak się może niektórym wydawać. Cała pielęgnacja ucieka się do dwóch zabiegów: czyszczenia i nabłyszczania. Buty lakierowane dobrze jest czyścić lekko zwilżoną w wodzie z mydłem szmatką. Zamiast wody można też skorzystać z mleka. Można także użyć do tego specjalnego preparatu do czyszczenia obuwia lakierowanego. Taki preparat dostępny jest w sklepach obuwniczych.

Jeśli chodzi o nabłyszczanie to należy tu sięgnąć po specjalny preparat do skóry lakierowanej. Tylko jest on jest w stanie chronić lakierowany but i skutecznie przedłużyć jego żywotność. Najczęściej środki to lakierków dostępne są w postaci sprayu lub płynu. Do nabłyszczania lakierków nie można stosować tradycyjnej pasty do butów. Profesjonalny środek nie tylko świetnie nabłyszczy skórę, ale także zabezpieczy ją przed uszkodzeniami mechanicznymi czy pęknięciami.

Dodaj komentarz