Gdy dokucza reumatyzm…

Wiem, co sobie pomyślicie czytając tytuł dzisiejszego wpisu. Po co pisać o chorobach reumatycznych, skoro dotyczą one ludzi starszych? Cóż… Prawda jest taka, że reumatyzm może zaatakować także osoby młode, w pełni sił witalnych. Zazwyczaj wszystko zaczyna się niewinnie. Dopiero gdy choroba się rozwinie, zdajemy sobie sprawę, że coś jest nie tak.

Objawy choroby reumatycznej

Choroby reumatyczne mogą występować pod różną postacią. Może to być reumatoidalne zapalenie stawów lub choroba zwyrodnieniowa. Może to być również zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Choroby reumatyczne mogą objawiać się na wiele sposobów. Charakterystyczne są tępe bóle zlokalizowane w miejscach objętych chorobą, a także obrzęki, sztywność stawów i znaczne osłabienie. Przewlekłym zapaleniom stawów towarzyszy silny ból stawów, który staje się nie do zniesienia i potrafi wyłączyć z aktywnego życia. Chorzy są ciągle niewyspani, zmęczeni, a to powoduje rozdrażnienie, nawet stany depresyjne.

Jak sobie pomóc?

Reumatyzm może i nie jest chorobą zagrażającą życiu, ale na pewno jest chorobą dającą ostro w kość. Warto więc wiedzieć, co robić w momencie, kiedy choroba nas dopadnie. Zacznijmy od tego, że reumatyzmu nie można wyleczyć, ale można zrobić wiele, aby nie obniżał jakości życia i nie utrudniał normalnego funkcjonowania.

Do minimalizowania przykrych objawów choroby skuteczny jest lek przeciwzapalny ( kliknij ). Na przykład dostępny bez recepty MOILEC działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Z powodzeniem może być stosowany w bólach kostno-stawowych i mięśniowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów.

Moilec - lek przeciwzapalny i przeciwbólowy

Moilec – lek przeciwzapalny i przeciwbólowy

MOILEC, którego głównym składnikiem jest meloksykam może być stosowany w krótkotrwałym leczeniu zaostrzeń objawów chorób reumatoidalnych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

Bardzo ważna w reumatyzmie jest także profesjonalna rehabilitacja ruchowa. Ruch, mimo że sprawia ból, powstrzymuje rozwój choroby. Jego brak wpływa niekorzystnie na odżywianie chrząstki stawowej i wytwarzanie przez błonę maziową specjalnego płynu, którego zadaniem jest zmniejszanie tarcia między elementami tworzącymi staw. Dobre efekty przynoszą również masaże, leczenie ciepłem i zimnem, elektroterapia, ultrasonoterapia, magnetoterapia.