Czas na demakijaż!

Jak ważną rolę odgrywa demakijaż twarzy wie chyba każda z nas. Każda z nas powinna także wiedzieć, jak istotny jest demakijaż oczu. Prawda jest taka, że nawet najdroższe i najlepsze kosmetyki pielęgnacyjne nie zapewnią oczekiwanych efektów, jeśli wcześniej nie oczyścimy oczu i okolic oczu z kolorowych kosmetyków.

Idealny preparat do demakijażu oczu

Wykonując wieczorny demakijaż oczu, warto sięgnąć po odpowiednie do tego preparaty. Nigdy nie zmywaj oczu samą wodą. Nawet jeśli będzie Ci się wydawało, że makijaż został usunięty – w rzeczywistości tak się nie stanie. Tylko specjalny preparat do demakijażu oczu jest w stanie poradzić sobie z kolorowymi kosmetykami, zwłaszcza z tuszem do rzęs.

płyn do demakijażu NIVEA (źródło: nivea.pl)

płyn do demakijażu NIVEA (źródło: nivea.pl)

Na rynku dostępne są rozmaite preparaty oczyszczające. Najbardziej popularny jest płyn do demakijażu – jedno lub dwufazowy. Ten drugi świetnie poradzi sobie z makijażem wodoodpornym (http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegnacja-twarzy/Potrzeba/Demakijaz). Zawarte w nim olejki skutecznie rozpuszczą kosmetyki, a składnik wodny złagodzi podrażnienia. Przed użyciem należy wstrząsnąć, aby oba płyny wymieszały się.

Polecanym i lubianym kosmetykiem jest dwufazowy płyn do demakijażu marki Nivea. Nie należy on do kosmetyków drogich, a jest naprawdę bardzo skuteczny i co najważniejsze – nie podrażnia oczu. Dużym plusem płynu jest jego oleista formuła, wzbogacona ekstraktem z bławatka, która chroni rzęsy i delikatne okolice oczu. Po użyciu kosmetyku ma się wrażenie doskonale nawilżonej i natłuszczonej skóry pod oczami. Cechą, która również przemawia na korzyść płynu Nivea jest jego wydajność. Preparat starcza na naprawdę długi czas (nawet na kilka miesięcy).

Opanowujemy odpowiednią technikę demakijażu

Wykonując demakijaż oczu, należy pamiętać o jednym – skóra wokół oczu jest bardzo cienka i przez to wymaga specjalnego (czytaj: bardzo delikatnego) podejścia. Nigdy nie trzyj powiek, tylko przyłóż do nich wacik nasączony płynem i poczekaj kilkanaście sekund, aż rozpuści on kolorowe kosmetyki. Następnie delikatnie przesuwaj wacik (zawsze od wewnętrznego kącika oka w kierunku skroni). Wykonuj tę czynność tyle razy, aż kolejny płatek będzie czysty.

Tusz do rzęs dobrze jest zmywać ruchami pionowymi – z góry na dół. Jeśli chodzi o eyeliner, zwłaszcza ten, który pozostał między rzęsami, to tutaj sprawdzą się ruchy poziomie.