Aerobox – fitness inspirowany sztukami walki

pinterest

pinterest

Sztuki walki w świecie fitness? Czemu nie?! Same musicie przyznać, że brzmi to dość ciekawie. Tradycyjny fitness prędzej czy później może się znudzić, aerobox znudzić się nie ma szans nigdy! Nowa dziedzina aktywności fizycznej jest doskonałym połączeniem boksu, kickboxingu i aerobiku. Wszelkie kopnięcia i uderzenia pięknie kształtują ciało i wpływają na wzrost wytrzymałości. Aerobox to świetny sposób na rozładowanie energii i wypracowanie ładnej sylwetki…

Jeśli tak, jak ja nie lubicie w fitnessie nudy, wybierzcie aeroboxing. Korzyści uczestnictwa w tej formie aktywności fizycznej są nieocenione. Oprócz kształtowania cech motorycznych i poprawy samopoczucia, aeroboxing poprawia siłę i koordynację mięśniową. Co więcej tego typu trening doskonale kształtuje siłę umysłu i koncentrację, a do tego uczy kontrolować oddech. I to nie wszystko. Sport ten pomoże wam odreagować stres, rozluźnić się, odprężyć. Spali nadprogramowe kalorie, a przy tym nauczy podstawowych technik samoobrony. W przeciwieństwie do innych form treningowych, aerobox zapewni wam holistyczny rozwój całego ciała. Sprawdzi się zawsze i wszędzie!

Na czym dokładnie polega sport łączący sztuki walki z aerobikiem? Zacznijmy od tego, że trening jest bardzo intensywny i dynamiczny. Zazwyczaj odbywa się przy szybkiej i porywającej muzyce, dlatego też ważną sprawą jest wyczucie rytmu. Biorąc pod uwagę ogromną żywiołowość treningu, szczególnie spodoba się osobom mającym duże pokłady niespożytkowanej energii. Osoby, które stronią od monotonii i lubią nowe bodźce również będą usatysfakcjonowane. W skład ćwiczeń wchodzi kompleksowy program fitnessu, który dba o rozwój kondycji i wytrzymałości siłowej. Oprócz tego trening obejmuje ćwiczenia na kontrolę oddechu i koncentrację, a także elementy relaksacji i kształtowania siły umysłu. Ogólnie rzecz biorąc cały trening opiera się na połączeniu siły, gibkości i elastyczności.

Aerobox (źródło: jatomifitness.pl)

Aerobox (źródło: jatomifitness.pl)

Typowy trening trwa zazwyczaj godzinę i podzielony jest na rozgrzewkę, część główną i ćwiczenia rozluźniające. Rozgrzewka zajmuje najczęściej 5 minut. Później jest trening główny, który trwa 40 minut i obejmuje ćwiczenia zapożyczone z różnych sztuk walki (ciosy, kopnięcia, uderzenia, itp.). Ostatnie 10-20 minut to nic innego jak ćwiczenia rozciągające na nogi, tułów, czy ramiona.

Powiem wam szczerze, że na samym początku nie byłam przekonana do tego typu aktywności fizycznej. Wydawało mi się, że jak dla dziewczyny takie ćwiczenia będą zbyt siłowe i intensywne. Nic bardziej mylnego! W treningu zakochałam się już od pierwszego podejścia i w miłości tej tram od dłuższego już czasu. Aerobox to nie tylko ćwiczenia, które zapewnią wam piękne ciało, ale także pomogą pozbyć się negatywnych emocji i stresu związanego ze szkołą, czy codziennym życiem.

Gdzie ćwiczyć? Najlepiej w sprawdzonym klubie. Ja wybrałam klub fitness Pure Jatomi i jestem bardzo zadowolona. Dlaczego akurat Pure Fitness? Bo tylko oni dysponują najnowszej generacji sprzętem siłowym i cardio. Bo tylko oni zapewniają treningi na najwyższym poziomie, przeprowadzane pod czujnym okiem doświadczonych i niezwykle pomocnych trenerów.

Zobacz ofertę zajęć Aerobox w Jatomi Fitness